C317C470J3G5TA7301
Mfr.Part #
C317C470J3G5TA7301
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
KEMET C317C470J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 47pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial