C317C432JAG5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C317C432JAG5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4300PF 250V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
4300pF
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Lead Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Datasheets
C317C432JAG5TA
KEMET C317C432JAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C432JAG5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C317C432JAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm