C317C392K1G5TA7301
Mfr.Part #
C317C392K1G5TA7301
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 RAD
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Style :
Formed Leads
Surface Mount :
No
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Characteristics Code :
C0G
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
3900pF
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Through Hole
Packing Method :
TR, 12 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
100V
KEMET C317C392K1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C317C392K1G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C317C392K1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm