C317C391FAG5TA7301
Mfr.Part #
C317C391FAG5TA7301
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
KEMET C317C391FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 390pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C391FAG5TA7301 Overview
Ceramic capacitor is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C317C391FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm