C317C332F5G5TA7301
Mfr.Part #
C317C332F5G5TA7301
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
C0G
Number of Terminations :
2
Capacitance :
3300pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GENERAL PURPOSE
Terminal Pitch :
5.08mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Feature :
Low ESL
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.81mm
Voltage - Rated :
50V
Width :
2.54mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR
KEMET C317C332F5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C317C332F5G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C317C332F5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm