C317C272G1G5TA7301
Mfr.Part #
C317C272G1G5TA7301
Description
CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±2%
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Radial
KEMET C317C272G1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C272G1G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C317C272G1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm