C317C240K3G5TA
Mfr.Part #
C317C240K3G5TA
Description
CAP CER 24PF 25V C0G/NP0 RADIAL
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
24pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Tolerance :
±10%
Datasheets
C317C240K3G5TA
KEMET C317C240K3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 24pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial