C317C223K5G5TA7301
Mfr.Part #
C317C223K5G5TA7301
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Low ESL
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±10%
KEMET C317C223K5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C223K5G5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C317C223K5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm