C317C220K2G5TA7301
Mfr.Part #
C317C220K2G5TA7301
Description
CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Stock
80
In Stock :
80
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
Bulk
Height :
2.54mm
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Dissipation Factor :
0.1 %
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±10%
Multilayer :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Radial
Pitch :
5.08mm
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Through Hole
Lead Pitch :
5.08mm
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
2008
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Radiation Hardening :
No
Length :
3.81mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
KEMET C317C220K2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 22pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial