C317C202GAG5TA
Mfr.Part #
C317C202GAG5TA
Description
CAP CER 2000PF 250V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2000pF
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
C317C202GAG5TA
KEMET C317C202GAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 2000pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C202GAG5TA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C317C202GAG5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm