C317C183K5G5TA7301
Mfr.Part #
C317C183K5G5TA7301
Description
CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.018μF
1 (Unlimited)
KEMET C317C183K5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C183K5G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C317C183K5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm