C317C153G3G5TA
Mfr.Part #
C317C153G3G5TA
Package / Case
Radial
Description
CAP CER 0.015UF 25V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
0.015µF
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Datasheets
C317C153G3G5TA
KEMET C317C153G3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C153G3G5TA Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C317C153G3G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm