C317C151J5G5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C317C151J5G5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Dipped
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Dipped
Length :
3.81mm
Dielectric :
C0G
Capacitance :
150pF
Tolerance :
5%
Depth :
2.54mm
Datasheets
C317C151J5G5TA
KEMET C317C151J5G5TA
150pF Ceramic Capacitor 5% Dipped