C317C111FAG5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C317C111FAG5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 110PF 250V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance :
110pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
Radial
KEMET C317C111FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 110pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C111FAG5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C317C111FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm