C317C103G5G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C317C103G5G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
50V
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Feature :
Low ESL
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Radial
KEMET C317C103G5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C103G5G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C317C103G5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm