C316C912K1G5TA
Mfr.Part #
C316C912K1G5TA
Description
CAP CER 9100PF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
9100pF
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Factory Lead Time :
13 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
C316C912K1G5TA
KEMET C316C912K1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 9100pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C316C912K1G5TA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C316C912K1G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm