C316C562GAG5TA7301
Mfr.Part #
C316C562GAG5TA7301
Description
CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
5600pF
KEMET C316C562GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 5600pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C316C562GAG5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C316C562GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm