C316C392K1G5TA7301
Mfr.Part #
C316C392K1G5TA7301
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3900pF
13 Weeks
KEMET C316C392K1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C316C392K1G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C316C392K1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm