C316C361J3G5TA7301
Mfr.Part #
C316C361J3G5TA7301
Description
CAP CER 360PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Capacitance :
360pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1 (Unlimited)
KEMET C316C361J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 360pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial