C316C332K3G5TA7301
Mfr.Part #
C316C332K3G5TA7301
Description
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Low ESL
KEMET C316C332K3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial