C316C330J5G5HA7301
Mfr.Part #
C316C330J5G5HA7301
Description
CER CAP
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Termination :
Radial
Capacitance :
33pF
Width :
2.54mm
Lead Diameter :
510 µm
Pbfree Code :
No
Length :
3.81mm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
JESD-609 Code :
e0
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height :
5.84mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Lead Pitch :
2.54mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Dielectric :
C0G
Tolerance :
5%
Min Operating Temperature :
-55°C
KEMET C316C330J5G5HA7301
33pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations