C316C273F3G5TA7301
Mfr.Part #
C316C273F3G5TA7301
Description
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.027μF
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
KEMET C316C273F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.027μF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C316C273F3G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C316C273F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm