C316C220J1G5TA
Mfr.Part #
C316C220J1G5TA
Package / Case
Dipped
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Stock
315
In Stock :
315
Capacitance :
22pF
Depth :
2.54mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.81mm
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
2008
Package / Case :
Dipped
Packaging :
Tape and Reel
Datasheets
C316C220J1G5TA
KEMET C316C220J1G5TA
22pF Ceramic Capacitor 5% Dipped