C316C202J3G5TA7301
Mfr.Part #
C316C202J3G5TA7301
Description
CAP CER 2000PF 25V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2000pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated :
25V
KEMET C316C202J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 2000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial