C316C153F1G5TA7301
Mfr.Part #
C316C153F1G5TA7301
Description
CAP CER 0.015UF 100V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
100V
KEMET C316C153F1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C316C153F1G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C316C153F1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm