C316C131G3G5TA7301
Mfr.Part #
C316C131G3G5TA7301
Description
CAP CER 130PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance :
130pF
Pbfree Code :
yes
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
KEMET C316C131G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 130pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C316C131G3G5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C316C131G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm