C1E-38.400-10-1010-M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1E-38.400-10-1010-M
Manufacturer
Aker Technology USA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Stock
500
In Stock :
500
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Type :
MHz Crystal
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status :
Active
Frequency Tolerance :
±10ppm
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
10pF
Frequency :
38.4 MHz
Series :
C1E
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)