C1812X823M3JAC7800
Mfr.Part #
C1812X823M3JAC7800
Description
CAP CER 0.082UF 25V U2J 1812
Ceramic Capacitors
Thickness :
1.0922mm
Series :
SMD Comm U2J Flex
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
0.082µF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1812X823M3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.082μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X823M3JAC7800 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is U2J.
C1812X823M3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm