C1812X822G5HACAUTO
Mfr.Part #
C1812X822G5HACAUTO
Description
CAP CER 1812 8.2NF 50V ULTRA STA
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
8200pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
KEMET C1812X822G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 8200pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X822G5HACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X8R.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
C1812X822G5HACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V