C1812X822F1HAC7800
Mfr.Part #
C1812X822F1HAC7800
Description
CAP CER 1812 8.2NF 100V ULTRA ST
Capacitance :
8200pF
Tolerance :
±1%
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.061 1.55mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
X8R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
36 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1812X822F1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 8200pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X822F1HAC7800 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X8R.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
C1812X822F1HAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V