C1812X621K5HACAUTO
Mfr.Part #
C1812X621K5HACAUTO
Description
CAP CER 1812 620PF 50V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Capacitance :
620pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
36 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1812X621K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 620pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X621K5HACAUTO Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X8R.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
C1812X621K5HACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V