C1812X563J4JAC7800
Mfr.Part #
C1812X563J4JAC7800
Description
CAP CER 0.056UF 16V U2J 1812
Capacitance :
0.056μF
Voltage - Rated :
16V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm U2J Flex
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.0922mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tolerance :
±5%
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
KEMET C1812X563J4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.056μF 16V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X563J4JAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is U2J.
C1812X563J4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm