C1812X563G3JAC7800
Mfr.Part #
C1812X563G3JAC7800
Description
CAP CER 0.056UF 25V U2J 1812
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Comm U2J Flex
Mount :
Surface Mount
Thickness :
1.0922mm
Temperature Coefficient :
U2J
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Capacitance :
0.056μF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
25V
KEMET C1812X563G3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.056μF 25V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X563G3JAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.
C1812X563G3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm