C1812X473J3JACAUTO
Mfr.Part #
C1812X473J3JACAUTO
Description
CAP CER 0.047UF 25V U2J 1812
Temperature Coefficient :
U2J
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
52 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Series :
SMD Auto U2J Flex
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
KEMET C1812X473J3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X473J3JACAUTO Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is U2J.
C1812X473J3JACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm