C1812X393M3JACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1812X393M3JACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.039UF 25V U2J 1812
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
SMD Auto U2J Flex
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.039µF
KEMET C1812X393M3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.039μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X393M3JACAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1812X393M3JACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm