C1812X393K4JAC7800
Mfr.Part #
C1812X393K4JAC7800
Description
CAP CER 0.039UF 16V U2J 1812
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.039µF
Series :
SMD Comm U2J Flex
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Rated :
16V
Surface Mount, MLCC
Thickness :
1.0922mm
Tolerance :
±10%
KEMET C1812X393K4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.039μF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X393K4JAC7800 Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to U2J.
C1812X393K4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm