C1812X393G4JAC7800
Mfr.Part #
C1812X393G4JAC7800
Description
CAP CER 0.039UF 16V U2J 1812
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±2%
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Series :
SMD Comm U2J Flex
Thickness :
1.0922mm
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
0.039µF
KEMET C1812X393G4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.039μF 16V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X393G4JAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1812X393G4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm