C1812X392K5HACAUTO
Mfr.Part #
C1812X392K5HACAUTO
Description
CAP CER 1812 3.9NF 50V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3900pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
KEMET C1812X392K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3900pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X392K5HACAUTO Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X8R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
C1812X392K5HACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V