C1812X332M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1812X332M1HACAUTO
Description
CAP CER 1812 3.3NF 100V ULTRA ST
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
3300pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1812X332M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X332M1HACAUTO Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X8R.Ceramic capacitor runs on voltage of 100V - Rated DC.
C1812X332M1HACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V