C1812X224M3JACAUTO
Mfr.Part #
C1812X224M3JACAUTO
Description
CAP CER 0.22UF 25V U2J 1812
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto U2J Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.22µF
KEMET C1812X224M3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.22μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X224M3JACAUTO Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to U2J.
C1812X224M3JACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm