C1812X223J3JAC7800
Mfr.Part #
C1812X223J3JAC7800
Description
CAP CER 0.022UF 25V U2J 1812
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.022µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Series :
SMD Comm U2J Flex
Factory Lead Time :
52 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Thickness :
1.0922mm
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
KEMET C1812X223J3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X223J3JAC7800 Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C1812X223J3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm