C1812X183G8JAC7800
Mfr.Part #
C1812X183G8JAC7800
Description
CAP CER 0.018UF 10V U2J 1812
1812 (4532 Metric)
Pbfree Code :
yes
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Capacitance :
0.018μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness :
1.0922mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Temperature Coefficient :
U2J
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
52 Weeks
Mount :
Surface Mount
Series :
SMD Comm U2J Flex
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
KEMET C1812X183G8JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.018μF 10V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X183G8JAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C1812X183G8JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm