C1812X153J8JAC7800
Mfr.Part #
C1812X153J8JAC7800
Description
CAP CER 0.015UF 10V U2J 1812
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
U2J
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Pbfree Code :
yes
Series :
SMD Comm U2J Flex
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.0922mm
KEMET C1812X153J8JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.015μF 10V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X153J8JAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.
C1812X153J8JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm