C1812X152M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1812X152M5HACAUTO
Description
CAP CER 1812 1.5NF 50V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1812X152M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1500pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X152M5HACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X8R.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
C1812X152M5HACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V