C1812X132M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1812X132M5HACAUTO
Description
CAP CER 1812 1.3NF 50V ULTRA STA
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1300pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET C1812X132M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 1300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X132M5HACAUTO Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
C1812X132M5HACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V