C1812X123J5HACAUTO
Mfr.Part #
C1812X123J5HACAUTO
Description
CAP CER 1812 12NF 50V ULTRA STAB
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
KEMET C1812X123J5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.012μF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X123J5HACAUTO Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X8R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
C1812X123J5HACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V