C1812X105K3RAC7800
Mfr.Part #
C1812X105K3RAC7800
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1812 10% FLE
Stock
870
In Stock :
870
Capacitance :
1μF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Series :
SMD Comm X7R Flex
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1812X105K3RAC7800
SMD Comm X7R Flex 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)