C1812X104M4JAC7800
Mfr.Part #
C1812X104M4JAC7800
Description
CAP CER 0.1UF 16V U2J 1812
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Comm U2J Flex
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.1μF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Thickness :
1.0922mm
KEMET C1812X104M4JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X104M4JAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C1812X104M4JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm