C1812X104M3JAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1812X104M3JAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V U2J 1812
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness :
1.0922mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.1μF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
SMD Comm U2J Flex
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
KEMET C1812X104M3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X104M3JAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.
C1812X104M3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm