C1812X103M8JACAUTO
Mfr.Part #
C1812X103M8JACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 10V U2J 1812
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Auto U2J Flex
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
52 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
10V
KEMET C1812X103M8JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 10000pF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
C1812X103M8JACAUTO Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1812X103M8JACAUTO Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm